نوتیک | خرید آمازون , خرید ای بی , سفارش در فروشگاه خارجی

سوالات متداول

۱۷ آذر ۱۳۹۵
سوالات متداول در نوتیک

سایت ” نوتیک ” چه سفارش هایی را انجام میدهد؟
” نوتیک ” خرید تمام کالا ها و خدمات مورد نظر مشتری از فروشگاه ها و سایت های معرفی شده خود را انجام میدهد. به غیر از کالاهایی که از نظر قوانین سایت و یا قوانین داخلی کشور دارای اشکال باشند.

 

 

آیا سایت شما فروشنده کالا میباشد و شما مسئولیت کالاهای خریداری شده را میپذیرید؟
” نوتیک ” صرفا یک واسط پرداخت وجه و ثبت سفارش میباشد. تعداد محصولات و عرضه کنندگان بسیار زیادند و امکان سو ء استفاده نیز در محیط اینترنت بسیار زیاد میباشد. ما نمیتوانیم به عنوان یک واسط از صحت همه چیز اطمینان داشته باشیم و فقط در طول مکاتبات میتوانیم توصیه هائی را به مشتریان گرامی ذکر کنیم. در نهایت این متقاضی هست که باید در انتخاب کالا یا فروشنده دقت کند و دقیقا از خریدی که دستور سفارش آنرا میدهد آگاهی کامل داشته باشد و در صورت عدم آگاهی خریدار مسئولیتی شامل حال سایت نمیباشد.

 

 

نوتیک ” چگونه کالا را به دست مشتری میرساند؟

سفارشات مستقیما به اسم و آدرس شخص سفارش دهنده، سفارش داده میشوند و توسط فروشنده به نام خریداری که ما اعلام میکنیم ارسال میشوند. کلیه عملیات توسط سیستم پستی صورت میگیرد و بعد از ارسال توسط فروشنده، نمودار وضعیتی سفارش دز پنل کاربری شخص مجددا تغییر میکند و میتوان وضعیت لحظه به لحظه سفارش خود را در آن ببیند.

 

 

عمده مشتریان شما چه کسانی هستند و چه کالاهائی مقرون به صرفه برای خرید میباشد؟

عمده مشتریان ما کسانی هستند که کالا یا کالاهائی را درخواست میکنند که در ایران وجود نداشته باشد و یا با قیمتهای بسیار بالا در ایران یافت میشود.

 

 

چرا قیمتی که به مشتری داده میشود با قیمت فروشنده در سایت خارجی از نظر قیمت روز دلار داخل کشور تفاوت دارد؟

خرید کالا از فروشگاه های خارج از کشور به دلیل وجود مسائل مختلف از قبیل انتقال وجه  تفاوت های عمده ای دارد. خرید کالا از خارج کشور با خرید دلار کاغذی کاملا متفاوت است و هزینه و کارمزد سفارشات بر مبنایی دیگر صورت میپذیرد.

 

 

مدت زمان ارسال کالا به ایران چطور محاسبه میشود؟

بعد از پرداخت مشتری و اعلام مشخصات واریز سفارش معمولا به سرعت انجام میگردد. مگر بنا به دلایل خاص که ممکن است به تعویق بیافتد. بعد از خرید معمولا فروشنده بعد از چند روز کالا را برای خریدار ارسال میکند و به ما شماره پیگیری مرسوله را اعلام میکند که ما نیز آنرا به مشتری اعلام میداریم. کل پروسه بستگی به سرعت عمل اداره پست بین الملل دارد و معمولا ۲ تا ۳ هفته طول میکشد. ولی گاها طولانی تر از این مدت نیز پیش آمده است.

 

 

پیگیری کالا به چه صورتی میباشد؟

بعد از ثبت سفارش، مشتری میتواند با ورود به پنل کاربری خود وضعیت سفارش خود را بصور نمودار مشاهده کند و بعد از ارسال کالا به مشتری شماره پیگیری داده خواهد شد. که با استفاده از آن کد میتوان از طریق وبسایت بین المللی رهگیری مرسولات پستی یا وبسایت پست مورد نظر و یا وب سایت پست کشور مرسوله را رهگیری نمود.

 

 

آیا خرید از سایت های معرفی شده و یا سایت هایی که دارای فروشنده هستند خالی از اشکال است؟

فروشگاه های معرفی شده و تحت پشتیبانی سایت کاملا تست شده بوده و قابل اعتماد هستند. اما بعضی فروشگاه ها مانند فروشگاه aliexpress.com و نظایر آن که بر خلاف فروشگاه های معمول که جنس توسط فروشگاه ارسال میشود دارای ۱۰۰ ها فروشنده خاص هستند و کالای مورد نظر باید از فروشنده خریداری شود و نه خود فروشگاه همواره دارای مشکلاتی هست. خود فروشگاه علی اکسپرس از رتبه و جایگاه بالایی در سطح جهان برخوردار بوده و قابل اعتماد هست و برای کمتر کردن کلاهبرداری های بعضی فروشندگان خود راه هایی را نیز در نظر گرفته مثلا تا رضایت مشتری فراهم نشود پولی به فروشنده نمیدهد. ولی همین مطلب هم نیاز به اثبات دارد لذا قبل از انتخاب نهایی محصول همیشه به فید بک های آن محصول و همچنین فروشنده محصول دقت کنید تا با مشکلات کمتری مواجه شوید.

 

 

هزینه پستی تا ایران چگونه محاسبه میشود؟

وارد فروشگاه که شدید در صفحه جنس ابتدا کشور پیش فرض مقصد را ایران انتخاب کنید . بعد از انتخاب کشور جلوی عبارت Shipping Cost همیشه هزینه پستی تا ایران را ملاحظه میکنید . در بسیاری موارد هزینه ارسال رایگان میباشد. گاها نیز در جلوی این عبارت قید میشود که به کشور شما کالا ارسال نمیگردد که در اینصورت کالا قابل سفارش نیست.