نوتیک | خرید آمازون , خرید ای بی , سفارش در فروشگاه خارجی

قوانین

۱۷ آذر ۱۳۹۵

هر سفارش که توسط مشتری  صورت گیرد شامل تمامی موارد قرارداد زیر خواهد گردید:

 • کالا بعد از خرید توسط سایت “نوتیک” به آدرس اعلامی توسط مشتری ارسال میگردد. مدت خرید از زمان سفارش کالا تا رساندن به دست مشتری حدود ۲۰ الی  ۳۰ روز تخمین زده میشود ( اما محدوده زمانی دریافت در صفحه جنس مورد نظر توسط فروشنده درج شده است ) که این مدت زمان بستگی به زمانیکه فروشنده کالا را ارسال میکند و همچنین بسته به سرعت عمل اداره پست دارد و نیز گاها تعطیلات رسمی ایرانی و یا میلادی طول مدت سفارش را افزایش میدهد. مدت زمان یاد شده تضمینی نبوده و از آنجائیکه کالا با پست ارسال میگردد کلیه مسئولیتهای ارسال نیز با شرکت پست میباشد و ” نوتیک ” در نحوه و مدت زمان ارسال بعد از تحویل به پست مسئولیتی را به عهده نخواهد داشت.
 • “نوتیک ” مختار است بنا به صلاحدید از انجام سفارشاتی که احتمال ایجاد مشکل دارند امتناع نماید و در صورت کنسل شدن، وجه دریافتی به مشتری عودت داده شود.
 • از آنجا که هر کالائی احتمال تعلق گرفتن هزینه گمرک را به همراه دارد چنانچه خیلی مبلغ آن برای متقاضی مهم باشد میتواند قیمت دقیق آن را از هر واحد گمرک داخل کشور سوال نماید. در غیر اینصورت در صورت تعلق گرفتن هزینه گمرک به هر میزان در زمان تحویل که بر مبنای ارزشگذاری ارزیاب صورت میگیرد ” نوتیک ” مسئول نخواهد بود. معمولا گمرک نسبت به کالاهای کوچک و محدود خیلی سختگیر نیست. هر مشتری در طول سال از معافیت های خاص گمرکی برخوردار هست که میتواند در صورت واجد شرایط بودن از آن استفاده کند تا نیاز به پرداخت هزینه ای نباشد.
 • با توجه با اینکه کالا به آدرس اشخاص در ایران پست میشود آدرس پستی ارسال شده توسط مشتری برای ثبت در فروشگاه مورد نظر باید دقیق باشد. عواقب خلاف این عمل به هر شکل و میزان به عهده مشتری خواهد بود.
 • اداره پست بر اساس قوانین تعرفه های جدید مبالغی ممکن است در حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بابت هر بسته تحویلی به گیرنده اخذ نماید که این مبلغ بستگی به قوانین روز اداره پست دارد که ممکن است بر حسب تصمیمات خود شرکت پست تغییر کند. لذا مبلغ دریافتی سایت جهت خرید کالای مورد نظر تنها تا زمان ورود به داخل کشور اعتبار داشته و تمام هزینه های داخلی دیگر در صورت وجود بر عهده مشتری خواهد بود.
 • ” نوتیک ” مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی بوجود آمده مرسولات در حین پست نخواهد داشت.
 • ” نوتیک ” از پذیرفتن سفارشات خلاف قوانین کشور و ممنوعه معذور می باشد.
 • بعد از پست کالا به آدرس مشتری در ایران , فروشنده کد رهگیری را اعلام میکند که ما آنرا به مشتری ارائه میدهیم و این کد در واقع رسید سرویس ارائه شده توسط ” نوتیک ” میباشد. زمان ارائه این کد متغیر خواهد بود و بستگی به زمان ارسال کالا توسط فروشنده دارد. بعد از دریافت کالا توسط مشتری, مشتری موظف است تحویل کالا را به سایت” نوتیک ” اطلاع دهد . در غیر اینصورتشماره پیگیری به معنی رسید تحویل به مشتری میباشد و چنانچه سایت پست تایید کند که مرسوله به مشتری تحویل داده شده است پروسه خرید مشتری تمام شده محسوب میشود.
 • چنانچه مرسوله به هر علتی از طرف مراجع قانونی تصمیم گیرنده به گیرنده مرسوله تحویل داده نشد امکان بازپرداخت وجه میسر نیست و سایت هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.
 • چنانچه به هر دلیلی مرسوله مشتری نرسد و یا معیوب باشد ( به غیر از مشکلات مربوط به پست و گمرک و آسیب های ناشی از انتقال پستی بسته ) سایت ” نوتیک ” وظیفه خود میداند که جهت بازپس گیری وجه پرداختی و یا هماهنگی جهت عودت کالا عمل نماید و چنانچه موفق به دریافت کل مبلغ و یا بخشی از آن شد کارمزد ها و هزینه ها کسر شده و باقی مبلغ سفارش به مشتری بازپرداخت خواهد شد. به این شکل کهبعد از بازگشت وجه به هر مقدار به حساب های ما معادل قیمت روز دلار آمریکا  به خریدار پرداخت خواهد شد و یا کالای دیگری با توجه به اعلام  خریدار خریداری خواهد شد. ( در صورت خرید مجدد با استفاده از دلار برگشتی هزینه انتقال بانک از مبلغ مذکور کسر خواهد شد.
 •  سایت ” نوتیک ” صرفا پرداخت کننده به جای مشتری میباشد. ما نمیتوانیم در مورد کیفیت و یا نحوه ارسال کالا نظارتی داشته باشیم. ما صرفا میتوانیم به مشتری مشاوره دهیم. از ابتدا تا انتهای سفارش مشتری ما صرفا نقش واسطه خواهیم داشت و شخص سفارش دهنده صاحب کالای نهایی و فروشگاه و فروشند ارائه کننده جنس مسئول فروش و ارسال جنس خواهد بود. ما پیگیری های بعدی را جزو تعهد خودمان میبینیم ولی تصمیماتی که مربوط به قوانین پستی و گمرکی میباشد کاملا از دست ما خارج خواهد بوده.
 • خریداران باید صبر و حوصله برای خرید های خارجی داشته باشند. و اگر در هر جای کار مشکلی به وجود آید ما مسئول پیگیری طبق قوانین هستیم و مسئول زمان از دست رفته نیستیم. زمان ها طبق قوانین کاری سایت های مورد نظر می باشد و اگر نیاز به زمان بیشتر توسط ما بود اعلام خواهد شد.
 • تعطیلات مشکلات بسیار زیادی را در روند ارسال کالاها ایجاد میکنن. بنا بر این خریداران باید همیشه این نکته را مد نظر داشته باشند که پست های معمولی هیچ زمان مشخص نداشته و صرفا اینکه اگر در تمام خرید های قبل در زمان ۱۵ روز کالای خود را دریافت کرده اند ملاک دریافت کالاهای بعدی ۱۵ روز نخواهد بود و امکان کاهش و افزایش زمان همیشه وجود دارد حتی اگر ۲ یا چند بسته در یک زمان و از یکجا و در یک ساعت ارسال شده باشند
 • اگر نیاز به دریافت سریع کالا و سر وقت دارید باید با پست های دیگر مانند dhl ثبت سفارش کنید.
 • سعی ما برای انجام نیازهای خریدارن است اما با توجه به شرایط خاص کشور و قوانین سختگیرانه بعضی سایت ها و شیوه های مورد استفاده برای انجام خرید (که ما همیشه بهترین ها را انتخاب میکنیم هرچند با قیمت کمی بیشتر برای کاهش ریسک و جلوگیری از زیان های پولی و زمانی و.. کاربران) امکان وقوع  کنسلی بدور از انتظار نیست هرچند با درصد بسیار کم. بنابراین  توجه و قبول این نکته بسیار مهم می باشد.
 • انجام تمام امور توسط ما کاملا صادقانه و بدون ریا بوده و هیچ گونه فعالیت سودجویانه در پس پرده فعالیت ما وجود ندارد.  در تمام موارد امکان اثبات ادعا وجود داشته و تا جای ممکن  مدارک لازم برای خریدارانی که خرید آنها دچار مشکل شده ارسال خواهد شد. اما در موارد خاص که امکان ارائه مدارک به خریداران وجود نداشته باشد مطمئنا بنا به دلیل دیگری غیر از عدم وجود مدرک بوده و چه بسا ثبت فعالیت ما در ستاد ساماندهی کسب کار های اینترنتی زیر نظر وزارت صنعت و معدن و همچنین وزارت ارشاد نشانگر این ادعاست. و در زمان لازم امکان ارائه مدارک به مراجع ذیربط همیشه فراهم می باشد

 

 

*** چنانچه مواردی در آینده لازم بر اضافه شدن در قوانین سایت در هر زمان باشد افزوده خواهد شد و ثبت سفارش خرید توسط خریدار در سایت بدین معنی است که تمام موارد ذکر شده را مطالعه کرده و شرایط سایت را پذیرفته است. ***